Wiadomości

Płk Grzegorz Mikłusiak zastąpi płk. Mariusza Pawluka na stanowisku dowódcy Jednostki Wojskowej GROM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pułkownik Mariusz Pawluk nie będzie pełnił już funkcji dowódcy Jednostki Wojskowej GROM. Z początkiem nowego roku stanowisko obejmie płk Grzegorz Mikłusiak, który otrzymał nominację z rąk ministra obrony narodowej. Kilka dni temu zastępcę dowódcy GROM zatrzymała w sprawie afery korupcyjnej Żandarmeria Wojskowa – informuje portal TVP Info/.

O tym, że nastąpi zmiana na stanowisku dowódcy poinformował resort w wydanym komunikacie. Płk Grzegorz Mikłusiak z dniem 1 stycznia 2020 r. został wyznaczony na stanowisko dowódcy Jednostki Wojskowej GROM – napisano.

Do końca roku funkcję pełnił będzie płk Mariusz Pawluk, który we wrześniu 2016 r. został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy Jednostki Wojskowej GROM, a w marcu 2017 r. został dowódcą tej jednostki. Uczestniczył w misjach w Kuwejcie, Iraku i Afganistanie.

Jak informował portal tvp.info, w ubiegły wtorek na polecenie prokuratury Żandarmeria Wojskowa zatrzymała zastępcę dowódcy GROM Andrzeja R.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łapczyński mówił, że zarówno R. jak i dwóch zatrzymanych razem z nim przedsiębiorców usłyszało już zarzuty karne. Oficer usłyszał pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych, z kolei przedsiębiorcy zarzuty ich wręczenia.

Wobec Andrzeja R. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, poręczenia majątkowego i dozoru przełożonego wojskowego połączonego z zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi.

Sprawa dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstw korupcyjnych. Miały one polegać na wręczeniu korzyści majątkowych oficerowi w związku z pełnioną przez niego funkcją obejmującą nadzór nad realizacją zakupów na rzecz jednostki, w której pełni służbę.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!