Wiadomości

Planowali zabicie Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura wykryła plany zabicia Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego – ustalił portal tvp.info. Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko dwóm przestępcom, którzy planowali tę zbrodnię.

Śledczy badali motywy przestępców i na obecnym etapie ustalono, że wśród nich była m.in. zemsta i obawa, że prokurator Święczkowski może doprowadzić do skazania jednego z nich na dożywotnie więzienie. Oskarżeni to groźni bandyci, obaj byli już w przeszłości skazani za zabójstwa. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info, od czasu powzięcia wiedzy w tej sprawie prokurator Święczkowski ma przydzieloną ochronę osobistą.

Na plany zabójstwa prokuratura trafiła w toku śledztwa dotyczącego korupcji, jakiej dopuścić się miał wychowawca z jednego z opolskich zakładów karnych. Mężczyzna za łapówki załatwiał suplementy diety, akcesoria do ćwiczeń i inne produkty.

Bogdan G., nakłoniony przez kolegę z celi Grzegorza P., podjął się pomocy w zorganizowaniu zamachu na prokuratora Święczkowskiego i jego rodzinę. Bogdan G. siedząc w więzieniu, za pośrednictwem przebywającego na wolności znajomego, załatwił wskazanej przez Grzegorza P. osobie broń z tłumikiem i amunicję.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!