Wiadomości

Plan był doskonały, ale włamywaczowi zabrakło szczęścia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek 27 maja w Konotopie uzbrojony mężczyzna wybijając dziurę w ścianie, włamał się do sklepu próbując wyciągnąć sejf z utargiem. Mężczyzna zaczął uciekać, kiedy usłyszał nadjeżdżający samochód. Policjanci nie dali mu jednak żadnych szans. Teraz mężczyzna odpowie za szereg przestępstw. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

W poniedziałek 27 maja o godzinie 03:20 w Konotopie nowosolscy policjanci w składzie sierż. Rafał Wawrzusiszyn oraz sierż. Jacek Kowalewski zauważyli wybity otwór w bocznej ścianie sklepu jednego z marketów, a następnie zauważyli mężczyznę uciekającego w kierunku lasu.

W wyniku bezpośredniego pościgu, mężczyzna został bez trudu zatrzymany przez mundurowych. Włamywacz w trakcie ucieczki wyrzucił plecak, w którym znajdowała się broń palną z podpiętym magazynkiem, w którym znajdowała się ostra amunicja. Jak się okazało mężczyzna posiadał również przy sobie kilka naboi śrutowych do broni gładkolufowej.

W trakcie ustaleń okazało się że był również drugi sprawca, który jako pierwszy zdołał uciec z miejsca zdarzenia. W toku dalszych czynności ujawniono narkotyki w miejscu zamieszkania 38 – latka. Mężczyzna odpowie za szereg przestępstw. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Sąd wobec mężczyzny zastosował 3 miesięczny areszt. Trwają ustalenia zmierzające do zatrzymania drugiego sprawcy usiłowania włamania do sklepu.

/lubuska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!