Wiadomości

Plaga gwałtów w Warszawie w przejazdach zamawianych w internecie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformowała wczorajsza “Rzeczpospolita”, wykryto już 20 przypadków z podobnym modus operandi sprawców. Kierowcy atakują najczęściej nocą i o świcie, zatrzymując auto na odludnej ulicy.

“Rzeczpospolita” zapewnia, że dotarła do listy śledztw dotyczących przestępstw seksualnych popełnionych na młodych kobietach w stolicy. Sprawcami są obcojęzyczni kierowcy sieci Ubera i Bolta, afiarami – Polki i kilka cudzoziemek. Najmłodsza ma 16 lat. Śledztwa dotyczą 20 przypadków – 11 z ubiegłego roku i dziewięciu z obecnego. Gazeta twierdzi, że może ich być jednak nawet więcej, niż wskazują oficjalne dane.

Według ustaleń sprawcy atakują pasażerki nocą lub o świcie. “Zatrzymują auto na odludnej lub uśpionej ulicy. Przesiadają się na tylne siedzenie. Jedne kobiety molestują, inne gwałcą” – czytamy.

“Na 20 potwierdzonych przypadków sprawcy to: sześciu Gruzinów, dwóch Uzbeków i dwóch Tadżyków, jeden Algierczyk oraz jeden obywatel Turkmenistanu. Narodowości ośmiu osób nie ustalono. Po połowie są to kierowcy Ubera i Bolta. W trzech przypadkach nie ustalono rodzaju aplikacji” – opisuje gazeta.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!