Wiadomości

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe partii Grzegorza Brauna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe partii Konfederacja Korony Polskiej, stwierdzając m.in., że nie wie, co się działo na jej licznych kontach bankowych.

„Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, że wykazane w sprawozdaniu oraz w części przedłożonych dokumentów dane nie odpowiadają stanowi faktycznemu oraz że do sprawozdania nie zostały załączone wszystkie dokumenty wymagane we wskazanym wyżej rozporządzeniu” – to fragment uzasadnienia do uchwały, którą w poniedziałek przyjęła PKW. Odrzuciła w niej sprawozdanie finansowe KKP za 2021 r.

„Partia przesłała w całości historie operacji bankowych wyłącznie sześciu jej rachunków bankowych, a w przypadku pozostałych trzydziestu sześciu jedynie częściowe zestawienie historii tych rachunków bankowych, nie obejmujące jednak całego okresu sprawozdawczego” – stwierdza PKW, dodając, że w związku z tym „niemożliwe było jednoznaczne zweryfikowanie wszystkich transakcji wykonanych w okresie sprawozdawczym”.

Jak zaznaczono, formalnym powodem odrzucenia sprawozdania było zlecanie zakupów u osób fizycznych, a następnie zwracanie im pieniędzy przelewem. Do tego Konfederacja Korony Polskiej przyjęła około 500 zł od osób mieszkających za granicą. Tymczasem zgodnie z ustawą o partiach politycznych to również stanowi przesłankę do odrzucenia sprawozdania.

Źródło:
https://www.rp.pl/polityka/art38231961-niejasne-finanse-grzegorza-brauna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!