Gospodarka

PKO BP otworzy placówkę w Londynie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bank PKO BP, w ramach strategii polegającej na wspieraniu polskich przedsiębiorstw działających na rynkach światowych, planuje otworzyć w Londynie placówkę – poinformował Zbigniew Jagiełło, prezes banku podczas wspólnej konferencji PKO BP i PGNiG.

 

– W ciągu kilku miesięcy podejmiemy decyzję w jakiej formie placówka banku zostanie otwarta. Czy będzie to oddział czy przedstawicielstwo – zapowiedział Jagiełło.

 

Jak informuje bank w ramach strategii wspierania polskich firm zagranicą jesienią 2015 r. został otwarty oddział banku we Frankfurcie, kolejny oddział korporacyjny ma zostać otwarty na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku w Pradze.

 

Dodał, że bank zajmuje się teraz konsolidacją aktywów po transakcji kupna Raiffeisen Leasing Polska przez PKO Leasing za 850 mln zł, a także przejęcia spółki ZenCard, która jest właścicielem platformy umożliwiającej wirtualizację kart lojalnościowych.

 

– Chcemy jak najlepiej wykorzystać efekt synergii naszych ostatnich transakcji – powiedział Jagiełło.

 

Odnosząc się do pytania o konsolidację rynku bankowego dodał, że jego zdaniem na polskim rynku jest miejsce dla 5 może 6 grup bankowych.

 

/wgospodarce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!