Wiadomości

PiS wycofuje się z “lex TVN”? Bielan: Rozmawiałem z Kaczyńskim…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie doszło do zmiany naszego stanowiska ws. “lex TVN”. To jest po prostu nieprawda – oświadczył europoseł Adam Bielan.

W ubiegłym tygodniu głośno było o słowach wicemarszałka Sejmu z ramienia PiS Ryszarda Terleckiego. Pytany w czwartek przez reportera TVN24 Radomira Wita o deklarację, iż Senat odrzuci “lex TVN”, odparł: “Słusznie”.

Czy słowa te oznaczają, że partia rządząca zmienia zdanie ws. nowelizacji ustawy medialnej? O tę kwestię zapytany został w programie “Tłit” Wirtualnej Polski Adam Bielan. Europoseł poinformował, że kilkanaście godzin wcześniej rozmawiał na temat “lex TVN” z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

– Nie ma żadnej zmiany naszego stanowiska – oświadczył i zapowiedział, że jeśli ustawa ta wróci do Sejmu, obóz rządzący będzie w tej sprawie głosować “za”, a więc dokładnie tak samo jak zagłosował przed wakacjami.

Pytany o doniesienia w myśl których Prawo i Sprawiedliwść ma się wycofać z chęci przyjęcia tej kontrowersyjnej ustawy Adam Bielan odparł: “często dziennikarze są faszerowani nieprawdziwymi informacjami”. – Nie doszło do zmiany naszego stanowiska w tej sprawie. To jest po prostu nieprawda – powtórzył.

Europoseł poproszony został także o komentarz do słów Andrzeja Dudy. Prezydent w ubiegłym tygodniu na antenie TVP Info określił “lex TVN” jako rozwiązanie “bardzo kontrowersyjne”, które jest “niezrozumiałe” dla naszych amerykańskich partnerów. Podkreślał ponadto, że należy tu “dobrze rozważyć nasze interesy”. Głowa państwa nie zadeklarowała wówczas, jaką decyzje podejmie, kiedy ustawa trafi na jego biurko.

– Prezydent wypowiada się dyplomatycznie. Mamy sytuację, w której duży koncern telewizyjny od lat obchodzi polskie prawo i to jest ustawa, która to prawo uszczelnia – stwierdził Adam Bielan.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!