Wiadomości

Piranie pod Opolem, tam kąpią się dzieci!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z niewielkiego zbiornika koło Choruli wędkarze wyłowili w ciągu kilku dni siedem sztuk egzotycznych piranii. W żwirowni kąpią się dzieci, a te ryby mogą być niebezpieczne! – alarmuje Nowa Trybuna Opolska.

– Od roku jeżdżę wędkować na zbiornik po dawnym wyrobisku żwiru między Malnią a Chorulą. To około 10 hektarów ładnej i czystej wody – opowiada pan Jerzy. – Za pierwszym razem złapałem dwie piranie o długości 25 i 27 centymetrów, a trzecia przegryzła żyłkę i uciekła. Po raz drugi, w ostatnią sobotę 17 sierpnia, złapałem kolejne dwie sztuki, tym razem większe – 28 i 30 centymetrów. Wcześniej z czymś takim się nie spotkałem.

Wędkarz mówi, że bez problemu rozpoznał piranie po charakterystycznym ubarwieniu i niesamowitych, ostrych zębach.

– Widziałem je wcześniej w filmach przyrodniczych i w prywatnych hodowlach hobbystów, w akwariach – mówi pan Jerzy. – Od innych wędkarzy wiem, że w tym samym zbiorniku złapano jeszcze trzy takie sztuki.

Żwirownia między Malnią a Chorulą jest często odwiedzana przez wędkarzy. W ciepłe dni przychodzą tam też dzieci, niektóre wchodzą do wody, żeby się ochłodzić. Tymczasem piranie potrafią być agresywne i niebezpieczne, nawet dla ludzi.

Więcej:
https://www.tvp.info/44008412/piranie-w-zbiorniku-na-opolszczyznie-kapia-sie-tam-dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!