Wiadomości

Piotr Semka jest w stanie śpiączki farmakologicznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W szpitalu MSWiA w Warszawie lekarze walczą o życie zakażonego koronawirusem Piotra Semki. Dziennikarz jest w stanie śpiączki farmakologicznej. „Jest szansa, że Piotr przeżyje. Sytuacja jest lepsza niż jeszcze kilka dni temu. Teraz pozostaje modlitwa” – mówi prezes TVP Jacek Kurski.

W rozmowie z „Super Expressem” Kurski wyjaśnia, że hospitalizowany dziennikarz jest podłączony do płucoserca. „Piotr jest pod aparatem ECMO, nie ma dużej podaży tlenu, czyli organy krążenia i oddychania działają normalnie” – wyjaśnia.

Piotr Semka trafił do szpitala 24 marca w ciężkim stanie z powodu COVID-19 – już wtedy konieczne było wspomaganie respiratorem.

Zdaniem Jacka Kurskiego to, co „robi medycyna w najlepszym wydaniu szpitala MSWiA w Warszawie to robi, ale nic tak nie pomoże jak modlitwa”. „Błagam Boga, by Piotr przeżył” – dodaje.

„Pytanie jest od strony funkcjonowania po przeżyciu. Piotr jest w śpiączce, ale ona wynika z podawania leków farmakologicznych. Sytuacja jest lepsza niż jeszcze kilka dni temu” – ocenia.
#wieszwiecejPolub nas

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!