Polska Wiadomości

Pijany Ukrainiec kierował busem i doprowadził do wypadku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Komendy Powiatowej w Bolesławcu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę busa, który prowadził pojazd, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Doprowadził do poważnego zdarzenia drogowego – staranował barierki i zniszczył stojący nieopodal hydrant. Jak się szybko okazało, kierowcą był ukraiński “uchodźca” w wieku poborowym. 

Pijany Ukrainiec kierował busem i doprowadził do wypadku. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej jednostki Policji zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, kierował busem. Nieopodal dworca autobusowego w centrum miasta stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki, a następnie hydrant.

31-letni “uchodźca” został zatrzymany na miejscu zdarzenia, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, długotrwała utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe. Będzie też musiał wyrównać straty jakie doznała miejska infrastruktura.

Przypominamy: według statystyk, w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła liczba incydentów i wypadków drogowych z udziałem pijanych obcokrajowców. Odpowiadają za nie przede wszystkim Ukraińcy w wieku poborowym, którzy powinni w tej chwili walczyć za swój kraj.

 Polecamy również: Słowacki zamachowiec był fanatykiem Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!