Wiadomości

Pijany agresywny mężczyzna przyszedł z siekierą do sekretariatu prezydenta Grudziądza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pijany mężczyzna przyszedł dziś do sekretariatu prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego. Miał siekierę. Groził sekretarce. Po około godzinie od zdarzenia został zatrzymany przez policję – donosi Gazeta Pomorska.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna około godziny 13 wszedł do sekretariatu prezydenta Grudziądza i żądał spotkania z Maciejem Glamowskim. – Miał siekierę i butelkę piwa – informuje sierż. szt. Maciej Szarzyński z policji w Grudziądzu.

Gdy sekretarka poinformowała pijanego mężczyznę, że prezydenta nie ma, ten miał zacząć kierować groźby pod jej “adresem”. Po tym jak 34-latek wyszedł z Ratusza, natychmiast o zdarzeniu poinformowano policję.

– Po około godzinie, podejrzany został zatrzymany w okolicy ulicy Spichrzowej – dodaje sierż. szt. Maciej Szarzyński. – Zabezpieczono siekierę.

Mężczyzna jest kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. Noc spędzi w policyjnym areszcie i dopiero po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Od sekretarki prezydenta policjanci przyjmują zawiadomienie.

Zatrzymany 34-latek jest doskonale znany grudziądzkiej policji. Był już karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, a także jazdę po pijanemu.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia. Do sprawy wrócimy w piątek.

/pomorska.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!