Wiadomości

Pieskow przyznał, że Rosja poniosła ogromne straty na Ukrainie. “To dla nas ogromna tragedia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, przyznał, że Rosja ponosi znaczne straty na Ukrainie. Stwierdził to w wywiadzie dla brytyjskiego kanału telewizyjnego Sky News.

Dziennikarz zauważył, że Rosja straciła tysiące żołnierzy, 6 generałów, setki czołgów i zapytał, czy to upokorzenie dla Rosji. Pieskow sprzeciwił się: „Nie, to nieprawidłowe rozumienie tego, co się stało”. Dodał, że “prawie wszystko” zostało przez dziennikarza źle odebrane.

Wówczas został zapytany przez dziennikarza, czy Rosja straciła w tej wojnie tysiące ludzi. Pieskow odparł: „Tak, mamy duże straty, to dla nas ogromna tragedia”. Wycofanie wojsk z obwodów kijowskiego i czernihowskiego nie wynikało jednak według niego ze znacznych strat wojsk rosyjskich w tych obwodach, ale stanowiło wyraz „dobrej woli”.

„Co do tych dwóch obwodów, wycofanie się z Kijowa i Czernihowa to gest dobrej woli podczas rozmów. Był to akt dobrej woli, by rozładować napięcia w tych obwodach i pokazać, że Rosja jest gotowa stworzyć komfortowe warunki do rozmów” – powiedział.

Źródło:
https://news.sky.com/video/ukraine-war-putin-spokesman-dmitry-peskov-says-it-is-a-tragedy-that-russia-has-suffered-significant-losses-12584592

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!