Wiadomości

Pierwszy rosyjski pułk uzbrojony w systemy hipersonicznych rakiet Awangard osiągnął gotowość bojową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu zameldował dziś Władimirowi Putinowi, że ​​pierwszy pułk, uzbrojony w najnowsze systemy hipersonicznych rakiet strategicznych Awangard osiągnął gotowość bojową.

„Chciałbym pogratulować nam wszystkim, a w szczególności strategicznym siłom rakietowym. Dziś, od dziesiątej rano, system rakiet strategicznych Awangard został doprowadzony do stanu gotowości bojowej. Gratuluję nam wszystkim tego ważnego wydarzenia dla kraju i sił zbrojnych” – powiedział Szojgu.

Rakiety Awangard, jak twierdzą Rosjanie, mogą osiągnąć prędkość 27 Macha, tj. 27 razy większą od prędkości dźwięku (33.000 kilometrów na godzinę), a zdolność manewrowania ma sprawiać, iż mają być praktycznie niemożliwe do zestrzelenia przez współczesne systemy obrony przeciwlotniczej, w tym przez słynną „tarczę antyrakietową”.

Kilka dni temu prezydent Rosji Władimir Putin chwalił się, że Rosja jest jedynym krajem na świecie wyposażonym w pociski hipersoniczne. Dodał, że po raz pierwszy w historii Rosja jest światowym liderem, gdy chodzi o rozwój całej klasy nowego uzbrojenia.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!