Wiadomości

Pierwszy kraj w Europie ogłasza koniec epidemii koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Słowenia to pierwszy kraj w Europie, który zdecydował się ogłosić koniec epidemii koronawirusa. Władze zdecydowały się na taki krok w związku z wynikami testów, jakie przeprowadzano przez ostatnie dwa tygodnie.

Na Słowenii żadnego dnia w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie potwierdzono więcej niż siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dlatego też rząd zdecydował się po dwóch miesiącach na ogłoszenie końca epidemii koronawirusa. Do tej pory odnotowano 1464 przypadków zakażenia i 103 zgony spowodowane COVID-19.

– Słowenia opanowała epidemię w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dzisiaj mamy najlepszy obraz epidemiologiczny w Europie – zapewnia premier Słowenii Janez Jansa.

W związku z końcem epidemii władze zdejmują kolejne obostrzenia, z którymi Słoweńcy musieli się mierzyć w ostatnich miesiącach. Już w najbliższy poniedziałek do szkół mają wrócić uczniowie. Otwarte zostaną hotele i punkty gastronomiczne.

Jednocześnie ogłoszenie końca epidemii oznacza koniec państwowej pomocy. Do tej pory osobom samozatrudnionym, które poniosły szkody związane z epidemią, przysługiwał podstawowy miesięczny dochód.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!