Gospodarka Świat Wiadomości

Pierwszy bezpośredni pociąg towarowy z Chin przybył do Londynu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pierwszy bezpośredni pociąg towarowy z Chin przybył w środę do Londynu po 18 dniach podróży z Yiwu we wschodniej prowincji Czeciang. Przywiózł kilkadziesiąt kontenerów, głównie z odzieżą. Pociąg pokonał rekordowe 11 999 km z Chin przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę oraz Niemcy, Belgię i Francję. Do Wielkiej Brytanii przyjechał przez tunel pod kanałem La Manche.

 

Skład skończył bieg w Barking na północnym wschodzie aglomeracji londyńskiej.

 

Jest to pierwsze kolejowe połączenie towarowe Chin z Londynem, biegnące ze znanego jako ośrodek handlu hurtowego miasta Yiwu. Połączenie to jest szybsze niż dotychczasowe przesyłanie towarów morzem.

 

Cotygodniowe transporty kolejowe początkowo mają kursować w ramach oceny wielkości popytu na reaktywowanym Jedwabnym Szlaku z Chin na Zachód.

 

pociąg2

 

W Europie Wielka Brytania jest ósmym już państwem, a Londyn 15. miastem mającym do dyspozycji towarowe usługi transportowe kolei chińskich, które docierają m.in. do Hamburga i Madrytu.

 

Do czerwca ubiegłego roku z Chin przybyło do państw europejskich 1881 składów towarowych, a powróciły 502, zabierając między innymi niemieckie produkty mięsne, rosyjskie drewno i francuskie wina.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!