Wiadomości

Pierwsze elementy systemu Narew trafią do Polski jeszcze przed wakacjami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pierwsze, produkcji brytyjskiej, elementy systemu, który pozwoli zbudować polski system obrony przeciwlotniczej Narew, trafią do naszego kraju jeszcze przed wakacjami. Według ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej w drodze do Polski są części składowe wyrzutni iLauncher, z której w przyszłości będą wystrzeliwane pociski CAMM.

Pojawienie się nad Wisłą elementów brytyjskiego uzbrojenia pozwoli na szybkie przystąpienie do szkoleń polskich żołnierzy, którzy pierwszy kompletny zestaw obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, w ramach programu Narew, mają dostać we wrześniu. To termin, który podało kierownictwo MON informując w połowie kwietnia tego roku o wyborze brytyjskich pocisków CAMM do programu Narew.

Resort obrony zamówił w Polskiej Grupie Zbrojeniowej dwie jednostki ogniowe systemu Narew, którego podstawą będą dostarczone przez Brytyjczyków wyrzutnie iLauncher i pociski CAMM.

Jednostka ogniowa będzie się składać z trzech wyrzutni po osiem pocisków. W skład takiej jednostki ogniowej wejdzie też polski radar SOŁA, który w późniejszej fazie realizacji programu Narew ma być zamieniony na nowocześniejszy radar. Jednostki będą miały również polski system dowodzenia i kierowania ogniem.

Wyrzutnie z pociskami CAMM będą zostaną posadowione na podwoziach Jelcza. fabryka dostarczy też wozy transportowo-załadowcze.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!