Kibice

Pierwsza gala drużynowych walk w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W minioną sobotę w Poznaniu odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych gal Iron Warriors Team. Były to pierwsze w Polsce drużynowe walki na zasadach MMA, a wśród startujących mogliśmy zobaczyć wielu kibiców piłkarskich.

IWT reklamowy jest jako pojedynki miast. W pierwszej gali udział wzięły kluby sportowe z Gdyni, Łodzi, Sosnowca, Janikowa, Sochaczewa i Międzychodu. W barwach pierwszych trzech startowali kibice piłkarscy – odpowiednio: Arki Gdynia, ŁKS-u Łódź, Zagłębia Sosnowiec, a w składzie drużyny z Janikowa mogliśmy obserwować kilku fanów bydgoskiego Zawiszy.

Najważniejszy punkt regulaminu określa formę rywalizacji: “Zespół na galach IWT składa się z 5 osób. Pojedynki odbywają się w formule 2×2. W skład pojedynku wchodzą 2 rundy podstawowe oraz 1 dogrywka. W pierwszej rundzie zespół typuje dwóch zawodników do walki, w drugiej rundzie kolejnych dwóch, którzy jeszcze w tym pojedynku nie brali udziału lub zwycięzcy poprzedniego pojedynku, którzy są w stanie kontynuować walkę. Za każdego pokonanego zawodnika zespół otrzymuje 1 punkt. W przypadku gdy po dwóch rundach utrzymuje się wynik remisowy, rozgrywana jest trzecia runda 1×1 pomiędzy wytypowanymi przez trenerów zawodnikami. Wtedy o zwycięstwie pojedynku decyduje bezpośredni pojedynek 1×1″.

Ciekawostką jest fakt, że w dwóch pierwszych rundach punkty przyznaje się jedynie za wyeliminowanie przeciwnika – nie liczy się sędziowska punktacja. Zasady turnieju dopuszczają rywalizację 1×2 w przypadku, gdy jeden z walczących w drużynie zostanie wyeliminowany. Taką sytuację mieliśmy podczas pojedynku Łodzi z Międzychodem – zawodnik ŁKS odparł ataki dwóch rywali. Imprezę wygrała Łódź, która w finale pokonała Gdynię. Trzecie miejsce zajął zespół z Sosnowca. Całą trójkę zobaczymy w kwietniowym finale.

Następna gala odbędzie się 18 marca, a wielki finał zaplanowano na 8 kwietnia. Wystąpią w nim po trzy najlepsze zespoły z obu rund eliminacyjnych. Oba turnieje odbędą się poznańskiej Arenie. Pierwszy turniej zgromadził 2500 osób na trybunach. Bilety można zakupić na oficjalnej stronie turnieju (kliknij tutaj).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!