Wiadomości

Pieniądze od nowych inwestorów będą na koncie Wisły Kraków w poniedziałek?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pieniądze, które zostały obiecane przez nowych właścicieli Wisły Kraków, mają wpłynąć na klubowe konto w poniedziałek – dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM. Nowi właściciele mieli zasilić konto krakowskiej drużyny kwotą 12 milionów złotych. Według dziennikarzy radia, pieniądze zostały wytransferowane w piątek.

Przelanie pieniędzy na konto Wisły Kraków było warunkiem przejęcia klubu przez dwóch przedsiębiorców: Vanna Ly i Matsa Hartlinga.

Luksembursko-brytyjskie konsorcjum funduszy inwestycyjnych Alelega i Noble Capital Partners kupiło krakowski klub za symboliczną kwotę, zobowiązało się jednak spłacić wielomilionowe długi.

TS Wisła Kraków, które było właścicielem klubu, podpisało umowę sprzedaży 100 proc. akcji. Warunkiem uprawomocnienia się umowy była jednak spłata długu licencyjnego wynoszącego 12,2 miliona złotych. Wierzytelność ta miała zostać uregulowana do 28 grudnia jednak do tego dnia pieniądze oficjalnie nie wpłynęły na konto Wisły.

W sobotę dziennikarze RMF FM poinformowali, że prawdopodobnie ustalona kwota została przelana. Pieniądze mają pojawić się na koncie Wisły Kraków w poniedziałek.

/TVP Info, RMF/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!