Wiadomości

Pielgrzymowali na Jasną Górę, zostali zatrzymani przez policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pątnicy 365. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostali zatrzymani przez policję w okolicach Słupi (powiat skierniewicki) – informuje portal lowicz24.pl.

Pielgrzymka rozpoczęła się poranną mszą świętą w kościele sióstr bernardynek. Przewodniczył jej biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Jak podkreślił, to historyczna pielgrzymka, która wyrusza do Matki Bożej Częstochowskiej mimo panującej pandemii. Przypomniał, że 125 lat temu pielgrzymi z Łowicza uprosili ustanie zarazy cholery, która dziesiątkowała miasto.

W rozmowie z dziennikarzem portalu lowicz24.pl funkcjonariusz skierniewickiej policji ptłumaczył, że pielgrzymka została zatrzymana z powodu nielegalnego zgromadzenia. Pątnicy zostali wylegitymowani. Część z nich wróciła już autami domu, a niektórzy zapowiadają, że będą kontynuować pielgrzymowanie na Jasną Górę.

„Łowicka Piesza Pielgrzymka jest jedną z najstarszych w Polsce. Pątnicy wędrują na Jasną Górę nieprzerwanie od 1656 roku. Nie zatrzymały ich wojny, zabory ani stan wojenny” – podkreśla portal lowicz24.pl, dodając, że oficjalna decyzja policji ws. ewentualnej możliwości kontynuacji pielgrzymki zapadnie we wtorek (26 maja) rano.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!