Wiadomości

Pfizer przedstawił szacunki dotyczące przewidywanego zysku ze sprzedaży szczepionek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer prognozuje zysk w wysokości 26 mld dolarów z rocznej sprzedaży szczepionek przeciwko COVID-19.

O sprawie donosi brytyjski “The Guardian”. Pfizer zrewidował właśnie swoje prognozy dotyczące sprzedaży w obecnym roku. Według wyliczeń ekonomistów koncernu sama sprzedaż szczepionek przeciwko COVID-19 ma przynieść 26 mld dolarów przychodu. Zyski ze sprzedaży preparatu mają wynieść ponad jedną trzecią rocznego dochodu firmy.

Początkowo szefowie koncernu szacowali, że sprzedaż szczepionki przyniesie w tym roku 15 mld dolarów przychodu. Teraz te szacunki zostały zrewidowane i firma oczekuje przychodu rzędu 26 mld dolarów. Część analityków podkreśla jednak, że finalnie i ta kwota może być niedoszacowana, ponieważ uwzględnia tylko zamówienia otrzymane do połowy kwietnia. Najprawdopodobniej do końca roku Pfizer podpisze jeszcze kilka wielomiliardowych kontraktów na dostawy swojego preparatu.

Nowe szacunki sprzedaży opierają się na podpisanych dotychczas umowach, które zakładają dostarczenie w tym roku 1,6 mld dawek do państw na całym świecie. Firma już zaopatruje między innymi Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, UE, Japonię i Izrael. Media donoszą, że koncern jest bliski podpisania kontraktu z Brazylią na 100 mln dawek szczepionki.

Sama Unia Europejska zwiększyła niedawno swoje zamówienie do 600 mln dawek. Najprawdopodobniej na tym nie skończy się zapotrzebowanie państw Wspólnoty i nowe kontrakty z Pfizerem mają być tylko kwestią czasu.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!