Wiadomości

Petycja i list naukowców w obronie ministra Czarnka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Doczekały się kontry napastliwe ataki środowisk lewicowych na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z powodu sceptycyzmu wobec ich rewolucyjnych zapędów. Instytut Ordo Iuris zainicjował powszechną petycję w obronie atakowanego profesora KUL. Z listem otwartym w obronie ministra wystąpili także liczni przedstawiciele środowisk akademickich.

„Po głośnych sprawach prof. Ewy Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego czy prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którzy musieli odpowiadać dyscyplinarnie za obronę rodziny i tradycyjnych wartości oraz krytykę agresywnych aktywistów LGBT, a także po fali ataków na kuratorów oświaty Barbarę Nowak z województwa małopolskiego i Roberta Gawła z Wielkopolski, teraz lewica i liberałowie wzięli na cel profesora KUL dr hab. Przemysława Czarnka. Były wojewoda lubelski ma zostać mianowany na nowego ministra Edukacji Narodowej oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co nie podoba się zwolennikom ideologii gender, którzy już rozpoczęli falę agresywnych ataków na polityka” – czytamy na stronie petycji stopwojniewedukacji.pl.

Pomysłodawcy akcji zwracają uwagę na fakt, że to od kształtu polskiej edukacji zależy przyszłość naszego państwa. „Ideolodzy gender są tego świadomi, dlatego od lat prowadzą wojnę o polską szkołę”.

List przypomina o ogromnej aktywności środowisk LGBT w tej sferze. Świadczą o tym np. demoralizujące „Tęczowe piątki”, nieuzasadnione przywileje dla osób mających problemy z określeniem własnej płci, wypowiedzi nauczycieli akademickich urągające naukowej wiedzy.

Autorzy i sygnatariusze inicjatywy „Stop wojnie w edukacji” wskazują na dążenie genderowych rewolucjonistów do opanowania polskiej edukacji na jej wszystkich poziomach. Ofiarami ich ofensywy padają niepokorni naukowcy, urzędnicy odpowiedzialni za edukację, tacy jak wymienieni w liście prof. Ewa Budzyńska na Uniwersytecie Śląskim czy prof. Aleksander Nalaskowski na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. „Z falą medialnych ataków spotykają się również kuratorzy oświaty Barbara Nowak z województwa małopolskiego czy Robert Gaweł z Wielkopolski” – czytamy w wystąpieniu.

„Teraz na celowniku ideologów LGBT pojawił się profesor KUL, były wojewoda lubelski wskazywany na nowego ministra Edukacji Narodowej oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Przemysław Czarnek. Choć nowy minister jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i nauczycielem akademickim o wieloletnim doświadczeniu, radykalni lewicowi politycy i aktywiści twierdzą, że nie ma żadnych kompetencji do pełnienia funkcji ministra tylko dlatego, że sprzeciwia się totalitarnym zapędom genderystów” – głosi apel.

„Dlatego też, my niżej podpisani, apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego o pełne wsparcie dla odważnych działań prof. Przemysława Czarnka, kuratorów oświaty i profesorów akademickich, którzy stają w obronie rodziny i konstytucyjnych wartości – przede wszystkim prawa rodziców do decydowania o wychowaniu ich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa dzieci do ochrony przed demoralizacją” – piszą sygnatariusze.

Osobny list otwarty wystosowali reprezentanci środowisk akademickich. „Podkreślamy, że Prof. Przemysław Czarnek jest naukowcem, którego cały dorobek naukowy został jednoznacznie pozytywnie oceniony w postępowaniu habilitacyjnym przez przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wrocławskiego, Gdańskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podważanie jego dorobku poprzez wyrywanie z kontekstu i z treści artykułów lub wykładów pojedynczych zdań i manipulowanie nimi jest zachowaniem wysoce nagannym i szkodliwym” – napisali między innymi.

„W naszej opinii nominacja dla Prof. Przemysława Czarnka, znawcy problemów nauki, szkolnictwa wyższego i edukacji, twórcy m.in. Rady ds. Rozwoju Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy Wojewodzie Lubelskim, daje ogromną nadzieję na dobre zmiany w tym obszarze, niezbędne dla pomyślnej przyszłości naszego państwa i społeczeństwa. Jako człowiek otwarty, skory do dialogu i budowania pozytywnych relacji ze wszystkimi, ale jednocześnie bezwzględnie stojący na straży i na gruncie polskiego porządku prawnego i wartości, które od wieków budowały Naród Polski, jawi się jako najlepszy z kandydatów do objęcia tej bardzo ważnej funkcji” – podkreślają uczeni.

Pod listem podpisali się jak dotychczas m.in.: ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, dr Andrzej Kołakowski, prof. dr hab. Marek Kornat, prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk, ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk, dr Wojciech Muszyński, prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski, dr hab. Tomasz Panfil, dr hab. Robert Ptaszek, prof. dr hab. Wojciech Polak, dr hab. Mieczysław Ryba, dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. dr hab. Jan Żaryn.

Lista sygnatariuszy, licząca obecnie blisko 60 nazwisk, powiększa się.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!