Wiadomości

Petru został poproszony, by wymienił jedną inicjatywę polityczną, która zakończyła się sukcesem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ryszard Petru był dziś gościem na antenie radia ZET. Były polityk ochoczo krytykował rządzących oraz propozycje opozycji. Nagle padło pytanie od słuchacza… Petru został poproszony, by wymienił „jedną inicjatywę polityczną, z której jest szczególnie dumny i która zakończyła się sukcesem”.

Ryszard Petru na antenie Radia ZET w kontekście rosnącej inflacji i kolejnej podwyżki stóp procentowych był pytany o to, jakie państwo powinno podjąć działania w tej sytuacji.

– Gospodarkę, która się rozpędziła, trzeba trochę schłodzić. Trzeba było odblokować stopy procentowe. W tym momencie trzeba odblokować KPO. Te pieniądze wpływając na rynek, umocniłyby złotego, a złoty umacniając się, obniża naszą inflację – stwierdził Petru.

– Przerażają mnie niektóre pomysły opozycyjne, np. zamrożenie marż kredytowych czy WIBOR-u. Nie można mieć ciastka i je zjeść. Jest za dużo pieniędzy na rynku. Ważne jest, żeby zdusić popyt. Jak ktoś chce zamrozić WIBOR przy dużej inflacji, zachęca do brania kredytu – mówił Petru, krytykując proponowane przez opozycję pomysły na inflację.

W pewnym momencie prowadząca poprosiła , by wymienił „jedną inicjatywę polityczną, z której jest szczególnie dumny i która zakończyła się sukcesem”. Na moment zapadła cisza…

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!