Wiadomości

Pentagon jest skłonny wysłać Ukrainie cztery kolejne systemy artylerii rakietowej HIMARS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Politico, powołując się na dwóch przedstawicieli Pentagonu, poinformował, że Pentagon jest skłonny wysłać do Ukrainy cztery kolejne systemy artylerii rakietowej HIMARS jako kolejną transzę pomocy wojskowej.

Zaznaczono, że jeśli ten plan zostanie zaakceptowany przez Biały Dom, podwoi to liczbę wysoce mobilnych systemów rakietowych wysyłanych przez USA na Ukrainę. Decyzja w tej sprawie nie jest jednak jeszcze ostateczna i będzie “oparta na pilnych potrzebach Ukrainy”, a ostateczna liczba systemów może ulec zmianie w ostatniej chwili.

Portal przypomina obawy Białego Domu o możliwość ostrzeliwania tymi systemami terenów rosyjskich. Przytacza jednak słowa szefa ukraińskiej grupy negocjacyjnej z Rosją Dawyda Arachamii, który zapewnił Waszyngton, że amerykańska broń będzie używana tylko na Ukrainie.

Jak dotąd USA zobowiązały się do przekazania Ukrainie czterech wyrzutni HIMARS, zaś Wielka Brytania i Niemcy – do dostarczenia łącznie sześciu sztuk gąsienicowej wersji tego systemu, M270 MLRS.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!