Wiadomości

Pele wydał oświadczenie, by uspokoić zmartwionych kibiców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

82-letni Pele przebywa obecnie w szpitalu. Jeden z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej postanowił wydać oświadczenie, by uspokoić zmartwionych kibiców z całego świata.

W sobotę 3 grudnia światowe media podały informację, że Pele trafił do szpitala im Alberta Einsteina w Sao Paulo. Doniesienia dziennikarzy potwierdziła jego córka, która poinformowała, że były piłkarz pojawił się w szpitalu ze względu na niezbędne badania. Przypomnijmy, legendarny piłkarz w 2021 roku przeszedł zabieg wycięcia guza, który znajdował się na okrężnicy.

Jeden z największych piłkarzy wszech czasów został jednak przyjęty do szpitala we wtorek 29 listopada, aby ponownie ocenić jego stan zdrowia. Brytyjskie media ustaliły, że w trakcie badań zdiagnozowano u 82-latka infekcję dróg oddechowych. Ponadto według informacji ESPN lekarze zdiagnozowali problemy z sercem, które najprawdopodobniej spowodowały obrzęk ciała Brazylijczyka.

Co więcej brazylijski dziennik „Folha de S. Paulo” podał, że w przypadku Pelego chemioterapia została zawieszona, bo przestała przynosić jakiekolwiek efekty, a sama legenda została objęta opieką paliatywną, uśmierzającą jedynie dolegliwe objawy. Według ustaleń „The Guardian” z raportu medycznego wydanego w piątek wynika, że organizm Pelego odpowiednio reagował na kurację antybiotykową, a sam 82-latek był w stabilnym stanie „z ogólną poprawą stanu zdrowia”.

Medialne zamieszanie i ciąg spekulacji postanowił przerwać sam Pele. Opublikował oświadczenie, w którym wyjaśniał sytuację. „Moi przyjaciele, chcę, aby wszyscy byli spokojni i pozytywnie myśleli. Jestem silny, pełny nadziei i jak zawsze stosuję leczenie” – zapewniał. „Mam wiarę w Boga, każda Wasza wiadomość, pełna miłości, daje mi mnóstwo energii. Oglądajcie Brazylię na mistrzostwach świata!” – apelował do kibiców.

Własny komunikat opublikował też szpital, w którym przebywa utytułowany zawodnik. Nie ma tam mowy o opiece paliatywnej. Mówi się tylko o leczeniu infekcji dróg oddechowych i dobrej reakcji pacjenta.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!