Wiadomości

Paweł Szrot: Weto prezydenta do ustawy o Sądzie Najwyższym jest możliwe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Możliwy jest podpis, brak podpisu, ale też skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział w poniedziałek Paweł Szrot nt. decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. reformy Sądu Najwyższego.

Szef gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot był gościem w Radiu Plus, gdzie w rozmowie z red. Jackiem Prusinowskim przekazał, że weto Andrzeja Dudy ws. procedowanej przez Sejm ustawy dot. Sądu Najwyższego, jest możliwe. Zastrzegł jednak, że decyzja wciąż nie została podjęta, a w grę wchodzą także inne posunięcia.

– Pan Prezydent bardzo czytelnie wskazał na swoje stanowisko, a ono jest niezmienne. Wyznaczył ramy w jakich powinny się mieścić wszystkie projekty, które będą dotyczyły materii wymiaru sprawiedliwości – powiedział Paweł Szrot. Zapytany o ewentualne poprawki Senatu zastrzegł, że wciąż nie wiadomo, jaki będzie ich los w Sejmie.

– Pan Prezydent będzie to wszystko obserwował. Możliwy jest podpis, brak podpisu, ale też skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego – podkreślił szef gabinetu prezydenta. – Pan Prezydent jest ośrodkiem niezależnym odpornym na naciski wpływy innych środowisk. Będzie prowadził własną politykę również w czasie wyborczym – podsumował Paweł Szrot. 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!