Polska Wiadomości

Paweł Kukiz został oskarżony o antysemityzm za przypomnienie, że zespół sędziowski oskarżający gen. “Nila” składał się z Żydów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal tysol,pl Paweł Kukiz w niedzielę opublikował w mediach społecznościowych wpisy poświęcone rocznicy mordu na gen. Fieldorfie „Nilu”. Wskazał, że zespół sędziowski składał się z osób narodowości żydowskiej. W efekcie musiał zmierzyć się z oskarżeniami o antysemityzm. “Każdy przypadek nazywania mnie antysemitą będę zgłaszał do Prokuratury” – zapowiedział.

Zamieściłem wczoraj na Facebooku i Twitterze wpisy poświęcone 66. rocznicy mordu na gen. Fieldorfie „Nilu”. Wskazałem w nich, że zespół sędziowski składał się z osób narodowości żydowskiej (z wyjątkiem jednego sędziego – Andriejewa). Natychmiast zostałem przez wielu (w tym przez znanych dziennikarzy) określony jako „antysemita”.
Oświadczam, że:

– pisze Paweł Kukiz.

1. moje wpisy są reakcją na obraźliwe wobec Narodu Polskiego wypowiedzi pani Mitchell (dziennikarki), premiera Izraela Netanjahu oraz ministra spraw zagranicznych Izraela, pana Katza, którzy winą za przypadki udziału Polaków w Holokauście chcą obarczyć cały Naród Polski i jego polskie władze z czasów niemieckiej okupacji
2. nie jest moją intencją – i nigdy nie było- cedowanie odpowiedzialności za komunistyczne zbrodnie dokonane na Polakach przez osoby narodowości żydowskiej na cały Naród Żydowski.
3. uważam, że tylko w drodze rzeczowych argumentów, opartych na dokumentacji historycznej i obopólnym żalu jesteśmy w stanie doprowadzić do prawdziwego pojednania pomiędzy Żydami i Polakami.
4. Mam również nadzieję, że strona żydowska w przyszłości wskazywać będzie na konkretne osoby narodowości polskiej, które przyczyniły się do niemieckiej polityki eksterminacji Narodu Żydowskiego w czasach II wojny światowej, wymieniając je z imienia i nazwiska i zaprzestanie stosowania obraźliwych uogólnień w rodzaju „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

– czytamy we wpisie.

Jednocześnie informuję, że każdy przypadek nazywania mnie antysemitą będę zgłaszał do Prokuratury

– podsumował muzyk.

Jakieś komentarze?
Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!