Wiadomości

Paweł Kukiz zapowiada wycofanie się z polityki i powrót do muzykowania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygląda na to, że projekt Kukiz’15 wkrótce może być jedynie wspomnieniem. Kolejni posłowie odchodzą z klubu parlamentarnego, a sam lider, Paweł Kukiz, który udzielił wywiadu muzycznemu periodykowi „Tylko Rock”, zapowiedział w nim, że jeśli jego ugrupowanie po kolejnych wyborach znajdzie się w opozycji, to on wycofa się z polityki i wróci do muzykowania.

– Jeśli po następnych wyborach Kukiz’15 będzie miało spędzić czas w opozycji, to zrezygnuję z polityki. Z tej pozycji niewiele można zrobić. Jeśli będę współrządził, to mogę realnie zawalczyć nawet o tego o fana, który teraz na mnie pluje i o kolegę muzyka, który mnie nie rozumie. Bycie w opozycji na dłuższą metę nie ma sensu. Nie mam kolejnych czterech lat na nic nierobienie. Jeśli Kukiz’15 nie będzie po następnych wyborach języczkiem u wagi, to wrócę do aktywnego muzykowania. Pod warunkiem, że system wpuści mnie na scenę, bo dzisiaj zwalcza mnie, jak tylko może. W polityce jest sens być tylko wtedy, kiedy ma się wpływ na rzeczywistość – powiedział Kukiz w rozmowie z magazynem „Tylko Rock”.

W zasadzie od początku, gdy tylko ugrupowanie Kukiza, stanowiące zlepek różnych ugrupowań i indywidualności, z trzecim wynikiem, dostało się do Sejmu, zaczęły się kłopotu. Odszedł z klubu lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, choć pozostali narodowcy, którzy dostali się do Sejmu z listu Kukiza, ale z rekomendacji Ruchu Narodowego, w nim pozostali – nie na długo jednak.

Wcześniej jednak z Kukiz’15 wypączkowało koło Wolni i Solidarni, na czele którego stanął były przywódca Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki, odszedł Piotr Liroy-Marzec, który zapowiada współpracę z partią Janusza Korwina-Mikke, do które dołączyli inni posłowie Pawła Kukiza – Jacek Wilk i Jakub Kulesza…

Marek Jakubiak założył partię Federacja dla Rzeczypospolitej i nie wyklucza dołączenie do koalicji, którą niedawno zawarły Ruch Narodowy i partia Wolność Janusza Korwina-Miikke.

Paweł Kukiz zdaje się być tym wszystkim zniechęcony i trudno mu się dziwić…

/fakt.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!