Wiadomości

Paweł Kukiz zachwycony “antysystemowym” PSL, przyznaje, że prowadził rozmowy też z Wiosną i SLD

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Rozmawiałem z przedstawicielami Wiosny i SLD. Pytałem: dlaczego nie chcecie tych zmian? – stwierdził lider Kukiz‘15 w „Salonie Politycznym Trójki”.

– To paradoks, że systemowa partia z automatu staje się partią antysystemową. Realizacja postulatów sprawi, że przestaniemy mówić, kto kogo wprowadzał, albo kto gdzie latał. Chodzi o stworzenie centrum, środka, żeby nie było tematów zastępczych – mówił o aliansie Kukiz‘15 z PSL w „Salonie Politycznym Trójki” Paweł Kukiz

Kukiz podkreślił, że zależy mu na tym, „żeby liczyła się fachowość, a nie sprawy światopoglądowe” i że rozmowy prowadził z każdym, także z przedstawicielami lewicy.

– Ja kuluarowo rozmawiałem z każdym. (…) Rozmawiałem z przedstawicielami Wiosny i SLD. Pytałem: dlaczego nie chcecie tych zmian? – dodał Kukiz, zapytany, czy dogadałby się również z SLD
Jak zaznaczył:

– Gdybym nie miał zaufania do Kosiniaka-Kamysza, gdybym go nie poznał jako dobrego człowieka, który ma intencje do zmian w Polsce (..), to w życiu bym nie podpisał porozumienia z PSL – podkreślił.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!