Wiadomości

Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim: Chcecie bronić praworządności czy swoich cynicznych i nacjonalistycznych interesów?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Europoseł Patryk Jaki poinformował, że w poniedziałek wprowadzono nagle kolejną rezolucję mająca uderzyć w Polskę. „Przy pełnej sali dziś oponowałem, bo jej założenia są rasistowskie. Nie ma na to naszej zgody!” – podsumował.

W trakcie wystąpienia Patryk Jaki zwracał uwagę, że w kamieniach milowych KPO dla Polski napisano, iż „nie wolno nam robić tego, co robi się w krajach Europy Zachodniej”.

– Szykanujecie Polskę dlatego, iż uważacie, że w Polsce jest upolityczniony sposób wyboru sędziów. Tymczasem jest dokładnie taki sam jak w Hiszpanii, ale kiedy mówimy, że jest dokładnie taki sam, to wy mówicie: „Proszę, zobaczcie w opinie komisji weneckiej”. Ona twierdzi, że owszem, w niektórych państwach jest tak samo jak w Polsce, ale te państwa mają lepszą kulturę i lepszą tradycję – mówił Patryk Jaki w PE.

– Czy państwo rzeczywiście uważacie, według takiego rasistowskiego poglądu, że w Polsce jest gorsza tradycja i kultura? – nie mógł uwierzyć europoseł.

Zapytał więc, dlaczego nikt nie oburza się na postawę Francji czy Niemiec. Kraje te handlowały bronią z Władimirem Putinem mimo embarga UE. Teraz ich liderzy wydzwaniają do rosyjskiego dyktatora i prowadzą z nim rozmowy handlowe. Jednocześnie – jak ujawnił ambasador Ukrainy w Berlinie – Niemcy od miesięcy nie dostarczyły broniącym się Ukraińcom żadnej ciężkiej broni.

– Chcecie bronić praworządności czy swoich cynicznych i nacjonalistycznych interesów? – pytał Jaki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!