Wiadomości

Patryk Jaki powiedział, że istnieją tylko dwie płcie. TikTok usunął mu film i zablokował konto!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Europoseł Patryk Jaki przekonał się, jak działa cenzura społecznościowych gigantów. Gdy na TikToku próbował opowiadać, że są tylko dwie płcie biologiczne, zablokowano mu konto i usunięto filmy. “Nie tolerujemy treści, które atakują lub podżegają do przemocy” – przeczytał europoseł w powiadomieniu z TikToka.

O tym, że społecznościowi giganci stosują coraz szerzej zakrojone metody cenzury, w tym ideologicznej, wiadomo nie od dziś. W Stanach Zjednoczonych przekonał się o tym Donald Trump, gdy zablokowano go w social mediach w trakcie trwania kampanii wyborczej, mimo, że był urzędującym prezydentem USA. Można powiedzieć, że społecznościowi giganci zrobili wszystko, by Trump wybory przegrał.

W Polsce bez większych powodów na Twitterze blokowani byli dziennikarze. Nie było znaczenia, jaką redakcję reprezentują: blokadę dostał zarówno redaktor Tomasz Sakiewicz z “Gazety Polskiej”, jak i Jarosław Kuźniar z Onetu. Z kolei wpis Krzysztofa Stanowskiego z Weszło i Kanału Sportowego został usunięty z Instagrama, bo w kontekście meczu piłkarskiego napisał o “spuszczaniu łomotu”. Zostało to uznane za… nawoływanie do przemocy.

Okazuje się, że do social mediów, które ręcznie sterują treściami, jakie mogą być w nich udostępniane, dołączył TikTok. Przekonał się o tym Patryk Jaki.

– TikTok usuwa mi filmy i blokuje konto ze względu na słowa o tym, że są dwie płcie biologiczne. Według nich to “mowa nienawiści” – napisał na Twitterze europoseł Zjednoczonej Prawicy.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!