Wiadomości

Patologia w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dagmara Adamiak, podwładna marszałka Olgierda Geblewicza, którego pełnomocnikiem był pedofil Krzysztof F., nakręciła nagonkę na licealistę; pod jej wpisami w mediach społecznościowych pojawiają się nawet groźby, doszło do pobić nastolatków.

Kilka dni temu Dagmara Adamiak zaczęła nagłaśniać niesprawdzoną informację, że w jednej z damskich toalet w V LO w Legnicy była umieszczona kamera, ukryta w podpaskach. W swoich wpisach i nagraniu oskarżyła jednego z nastolatków. O sprawie zaalarmowano dyrekcję szkoły, a ta poinformowała policję i odpowiednie urzędy. – To, co tu widzicie, to kamerka umieszczona w podpasce, żeby po kryjomu nagrywać krocza uczennic siadających na toaletę – stwierdza kategorycznie w filmiku opublikowanym na TikToku Dagmara Adamiak.

Ale kamery nie znaleziono. Przesłuchano podejrzewanego ucznia i sprawdzono jego telefon – nie znaleziono niczego podejrzanego. Portal TuLegnica.pl  podaje: “Zdjęcie przy pomocy dostępnych programów zbadał powiadomiony przez szkołę informatyk z Urzędu Miasta w Legnicy i orzekł, że przedmiot znajdujący się na podpasce nie był na pewno obiektywem ani soczewką. Samej kamery w koszu nie znaleziono” […] Policjanci przejrzeli telefon chłopca. Niczego podejrzanego w nim nie znaleźli”. Jak zauważa szczeciński radny Dariusz Matecki, “Podstawowa logika nakazuje zapytać – skoro ktoś znalazł kamerę, to dlaczego jej nie zabrał i nie poszedł z nią na skargę do dyrekcji?”

Tymczasem sprawę za Adamiak nagłośniły też m.in. „Gazeta Wyborcza” czy Onet. Po podjęciu tematu przez ogólnopolskie media na chłopaka wylała się fala hejtu. „Gazeta Wrocławska” podaje, że ucierpieli nawet jego znajomi, a przed liceum poturbowani zostali dwaj chłopcy, którzy… nie mieli ze sprawą nic wspólnego.

„Momentalnie na nastolatka zaczął wylewać się hejt, a wspomniany film w mediach społecznościowych tylko zaogniał sytuację i nadał sprawie charakteru ogólnopolskiego. Urzędniczka podawała niesprawdzone informacje, pomijając np. fakt, że kamery nikt nie znalazł” – opisuje „Gazeta Wrocławska”.

Dariusz Matecki cytuje nienawistne komentarze, które obserwujący Dagmarę Adamiak piszą pod jej filmem: „Jak szkoła nie wyciągnie konsekwencji, to ludzie się nim zajmą. Wystarczy tylko kilka info”; „Ma ktoś linki do jakiś jego socjali”; „zróbmy tak, aby ten szkodnik czuł poczucie winy do końca swojego marnego życia”.

„Polecam interweniować przed tragedią, bo z tej historii wynika, że chłopak w swoim środowisku został całkowicie zaszczuty. Dopiero co brutalnie pobito 16-letniego Eryka w Zamościu – chłopak nie przeżył ataku nastolatków, którzy bili go do nieprzytomności” – przypomniał Matecki.

Portal TVP Info przypomina, że Adamiak wielokrotnie była oskarżana o obrazę uczuć religijnych. Do biura ds. edukacji w Urzędzie Marszałkowski trafiła już po tym, jak organizowała m.in. wulgarne protesty proaborcyjne.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!