Europa Wiadomości

Patologia! Szwedzki sąd zalegalizował pedofilię i poddał się prawu szariatu!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

14-letnia Aisha jeszcze przed przybyciem do Szwecji zaszła w ciąże, ze swoim “mężem”, który jak się okazuje jest także jej kuzynem. Najbardziej skandaliczną sprawą jest jednak fakt uznania tego małżeństwa przez szwedzki sąd.

Sędzia uznał, że może dojść do legalizacji małżeństwa pomiędzy dojrzałym mężczyzną a 14-letnią dziewczynką, ponieważ ta druga jest już “dojrzała”. Poza tym wziął pod uwagę “względy religijne i kulturowe”. 

Dziewczynka została wydana za mąż za kuzyna gdy miała zaledwie 12 lat. W Szwecji mieszkała razem z ciotką i jej rodziną. Szwedzka pomoc społeczna uznała fakt zawarcia małżeństwa z nieletnią jako “oburzający” i skierowała sprawę do wymiaru sprawiedliwości. 

Sędzia, który rozpatrywał sprawę twierdził jednak inaczej. Stwierdził, że nie ma w tym nic złego i należy zrozumieć uwarunkowania kulturowe i religijne tych ludzi. 

Co to oznacza? Szwecja zaczęła respektować prawo szariatu. Jest to wyrok, który może stać się precedensem dla dalszego wprowadzenia prawa szariatu w Szwecji. Politolog i dziennikarz Sakine Madon, kwestionuje wyrok w artykule redakcyjnym w VLT.

“Więc jeśli dziewczyna jest uważana za “dojrzałą”, jest to mniej złe od tego, że jest ona dziecięcą częścią tego małżeństwa. Więc jeśli dziewczynka ma pewne tło religijne i kulturowe, to znaczy że małżeństwa z dziećmi są w porządku?” – pisze i kontynuuje – “Trudno jest zinterpretować ten wyrok inaczej. Dziewczyna jest również opisana jako dojrzała osoba z własnej, Każdy, kto wie, czym szczyci się ta kultura, zdaje sobie sprawę z bezsilności i ogromnemu naciskowi na jakie narażone jest drobne dziecko. Dlaczego zamykasz oczy na to, że jest ona nieletnia?” 

/wRealu24.pl/

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!