Wiadomości

Pastor Chojecki skazany za znieważenie prezydenta i obrazę uczuć religijnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Apelacyjny w Lublinie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie Pawła Chojeckiego. Założyciel i pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie został skazany na 8 miesięcy prac społecznych po 20 godzin miesięcznie oraz zwrot ponad 20 tysięcy złotych kosztów procesu – informuje Radio Lublin.

Sąd uznał Chojeckiego za winnego obrazy uczyć religijnych katolików, znieważenia narodu polskiego oraz prezydenta RP Andrzeja Dudy. Obraźliwie wypowiedzi pojawiły się w latach 2016 – 2019 między innymi na ogólnodostępnym kanale internetowym „Idź Pod Prąd”. Pastor Chojecki miał w kontekście osób wyznania katolickiego mówić, „katolik odmawia różaniec jak małpa”, „księża każą się modlić do jakiejś baby”, „Kościół Katolicki to wielka prostytutka”. Wyrok jest prawomocny.

Pastor Chojecki, którego od dziś można już nazywać przestępcą – komentując wyrok w swojej telewizji – powiedział, że dokonano na nim „zbrodni sądowej”. – Niewinnego człowieka o nieposzlakowanej opinii włóczycie po sądach i skazujecie wyrokami sądów karnych – skomentował Chojecki. Wyrok jest prawomocny. I zapowiedział, że jego ruch w 2025 roku wystawi kandydata na prezydenta RP. Nie wykluczył, że to on będzie tym kandydatem.

/Radio Lublin/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!