Wiadomości

Paryż zatrudnia marokańskich policjantów, aby przejęli kontrolę nad gettem imigracyjnym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czterej funkcjonariusze z Maroka mają zapewnić francuskiej policji pomoc w penetracji środowisk kryminalnych złożonych z młodych imigrantów. Będą oni patrolować dzielnicę Goutte d’Or w Paryżu, gdzie wielu migrantów żyje na ulicach.

Jak wynika z raportu BFMTV, władze liczą, że będą oni walczyć z rosnącymi problemami związanymi z przemocą, handlem narkotykami i prostytucją. Policjanci północnoafrykańscy mają także dopomóc w identyfikacji migrantów w ramach przygotowań do deportacji do Maroka.

Kobiety w mieście skarżyły się na prześladowania ze strony migrantów, a niektóre twierdziły, że nie mają nawet wstępu do kawiarni, ponieważ są kobietami. 1600 mieszkańców Goutte d’Or i innych dzielnic gęsto zaludnionych przez młodych migrantów, domagając się od rządu rozwiązania problemów, które powoduje ich obecność.

Chociaż Paryż założył centra dla Marokańczyków, niewielu z nich wykazało zainteresowanie uczestnictwem w jakimkolwiek miejskim programie. Jedna z miejscowych kobiet powiedziała: “Te wyzwiska, nieustanne zaczepki. Atmosfera jest straszna, do tego stopnia, że ​​musimy zmieniać nasze trasy, sposób ubierania się. Niektórzy nawet zrezygnowali z wychodzenia z domu”.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!