Wiadomości

Paryż: Mieszkańcy mają dość narkomanów. Powstaje mur…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z parku Jardins d’Éole na północy Paryża ewakuowano w piątek gromadzących się tam narkomanów. Zostali oni przeniesieni na drugą stronę paryskiej obwodnicy, między miejscowościami Pantin i Aubervilliers w departamencie Sekwana-Saint-Denis – podał portal France Info. Zgodnie z decyzją prefektury Paryża pod tunelem oddzielającym stolicę Francji od Pantin zbudowano mur, by „chronić mieszkańców” – informuje portal TVP Info.

Osoby przyjmujące kraka, tj. kokainę w formie wolnej zasady zostały ewakuowane 24 września z parku Jardins d’Éole i z placu Stalingrad w 18. i 19. dzielnicy Paryża – podało France Info, powołując się na źródła policyjne. Krak jest narkotykiem silnie uzależniającym, o natychmiastowym i krótkotrwałym działaniu. W ostatnich miesiącach narastało napięcie wśród mieszkańców, którzy nie mogli normalnie korzystać z niektórych terenów w parku, dlatego zaczęli regularnie organizować manifestacje. W czerwcu doszło też do napaści na dziecko.

Narkomani zostali przeniesieni na drugą stronę paryskiej obwodnicy między miejscowościami Pantin a Aubervilliers. Prefektura Paryża rozporządziła budowę muru pod tunelem w celu „ochrony mieszkańców Pantin”. Powstał on w pobliżu Porte de la Villette, jednej z paryskich bram. Jego zadaniem jest wstrzymywanie ruchu i parkowania.

Ten tymczasowy środek jest „niezbędnym wsparciem w celu ochrony mieszkańców Pantin i uniknięcia zajęcia tunelu”. Jak tłumaczono, decyzję podjęto również ze względów bezpieczeństwa z powodu zagrożenia pożarowego oraz w celu zapobiegnięcia popełniania czynów zabronionych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!