Polska Wiadomości

Partia Wolność ma swojego posła w sejmie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nasze środowisko wychowało wielu zdolnych wolnościowców. Część z nich próbowała walczyć o zmianę systemu w ramach ugrupowań odległych od idei wolnorynkowej. To jednak okazało się niemożliwe i teraz wracają do nas. Członkowie KUKIZ’15, mimo licznych zalet tego klubu, w sprawach wolnego rynku przegłosowywali swoich wolnościowych kolegów.
Tak było m.in. z pomnikiem socjalizmu – programem 500+, za którym niestety głosowało większość posłów klubu. Jeden z jego ostatnich wolnościowców – poseł Jacek Wilk, przechodzi do Wolności Janusza Korwin-Mikkego.

“Partia Wolność jest więc oficjalnie w Sejmie! Liczymy, że dzięki temu będzie o nas coraz głośniej, a nasz pierwszy poseł przyciągnie pozostałych i utoruje partii drogę do Sejmu przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Przeciwko Wolności bowiem zawsze działają siły, które chcą nas rozbić. Siły, które chcą wciągnąć nas w machinę systemu, z którym przecież chcemy walczyć. Odsunięcie od siebie tych sił i odzyskanie posła z sercem po stronie wolności jest dużym krokiem do przodu”.

Takie oświadczenie złożył na facebooku Partii Wolność wiceprzewodniczący partii Konrad Berkowicz

Jacek Wilk jest adwokatem i ekonomistą. W 2015 r. startował w wyborach na prezydenta Polski zajmując 10 miejsce i zdobywając ok. 70 tys. głosów. Wilk jest zwolennikiem zmiany konstytucji w kierunku zwiększenia roli prezydenta. Do najważniejszych postulatów posła należy zaliczyć żądanie obniżenie podatków.

Źródło: nczas.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!