Wiadomości

Partia islamska w Belgii chce przekształcić kraj w państwo islamskie i wprowadzić separację kobiet i mężczyzn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po raz drugi w ciągu sześciu lat partia ISLAM weźmie udział w wyborach lokalnych w Belgi. Jej celem jest przekształcenie Belgii w państwo islamskie i wprowadzenie segregacji kobiet i mężczyzn w transporcie publicznym, donosi belgijska gazeta HLN.

„Naszym celem jest stworzenie 100-procentowego państwa islamskiego, ale nie oznacza to, że chcemy wprowadzić przymus noszenia chust” – stwierdził założyciel partii Redouane Ahrouch.

„Ustanawiając prawo szariatu, chcemy podążać drogą proroka i Koranu” – dodał on.

Partia ISLAM wyraźnie odwołuje się do elektoratu konserwatywnych muzułmanów i ma już dwóch radnych wybranych w wyniku wyborów w 2012 roku. W tym roku będzie się ona ubiegać o mandaty w wyborach w 28 gminach.

Ahrouch mówi, że chce osiągnąć cele partii „bez naruszania belgijskiej konstytucji”. Nie jest jasne, jak chce to zrobić, ponieważ partia chce wprowadzić segregację kobiet i mężczyzn w transporcie publicznym.

Eksperci twierdzą, że partia może okazać się czarnym koniem, ponieważ partie lewicowe, które miały na swych listach muzułmańskich kandydatów, tracą popularność wśród marokańskich i tureckich wyborców. Nazwa partii islamskiej może również zachęcić muzułmanów do głosowania na nią za sprawą jej rozpoznawalnego programu.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!