Wiadomości

Parlament Europejski przyjął skandaliczną rezolucję o “powszechnym dostępie do aborcji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję wzywającą wszystkie państwa członkowskie UE do zapewnienia „powszechnego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji” oraz zagwarantowania, że „aborcja na żądanie jest legalna na wczesnym etapie ciąży” i później, „gdy zdrowie ciężarnej jest zagrożone”.

Wygląda na to, że prawo do zabijania nienarodzonych dzieci staje się jednym z fundamentów, na których budowana jest jednocząca się pod przywództwem Niemiec i szalonych fanatyków Europa. Europosłowie poparli rezolucję autorstwa chorwackiego eurodeputowanego reprezentującego frakcję socjaldemokratów Predraga Maticia, która stwierdza, że „prawo do zdrowia, w szczególności prawa do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego (SRHR), jest podstawowym filarem praw kobiet i równości płci, którego nie można osłabić ani w żaden sposób znieść”.

Za głosowało 378 posłów, przeciwko – 255, wstrzymało się – 42. Według PE „łamanie SRHR kobiet jest formą przemocy wobec kobiet i dziewcząt i utrudnia postęp w kierunku równości płci”.

W związku z tym europosłowie wezwali wszystkie państwa członkowskie UE do zapewnienia „powszechnego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji” oraz zagwarantowania, że „aborcja na żądanie jest legalna na wczesnym etapie ciąży” i później, „gdy zdrowie ciężarnej jest zagrożone”

Radości nie kryje europoseł Robert Biedroń, który znany jest głównie z obnoszeniem się swymi upodobaniami seksualnymi, które raczej nie mogą zaowocować ciążą i narodzinami dziecka, a także ze swych agresywnych skłonności, co przejawiało się między innymi w stosowaniu przemocy domowej. Tak więc taki to europoseł cieszy się, iż Parlament Europejski uznał, że prawo do zabijania nienarodzonych dzieci winno być powszechnie obowiązujące:

Przełomowy dzień w walce o prawa Europejek! PE przyjął rezolucje @fred_matic , która będzie drogowskazem jeżeli chodzi o zdrowie oraz prawa seksualne i reprodukcyjne w UE, w tym kwestie antykoncepcji, legalnej i bezpiecznej aborcji oraz edukacji seksualnej. Jest duma!

Komentując wynik głosowania europosłanka PiS Beata Mazurek napisała z kolei na Twitterze:

PE za rezolucją Maticia „Zdrowie seksualne i reprodukcyjne oraz prawa w tej dziedzinie w UE w kontekście zdrowia kobiet”. Raport przesiąknięty jest ideologią gender, postulatami forsowanymi przez lobby LGBT i stwierdzeniem, że aborcja jest prawem człowieka. Szaleństwo!

Wcześniej, w oświadczeniu wystosowanym do wszystkich europarlamentarzystów, o odrzucenie rezolucji apelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Aborcja zawsze jest pogwałceniem fundamentalnego prawa człowieka do życia, tym bardziej odrażającym, że dotyczy życia człowieka najsłabszego i całkowicie bezbronnego. Jest więc przejawem najbardziej niesprawiedliwej dyskryminacji. Sama prawna legalizacja aborcji głęboko zniekształca życie społeczne, a cóż dopiero uznanie jej za „podstawową usługę opieki zdrowotnej”

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!