Wiadomości

Parlament Europejski odmówił Premierowi Morawieckiemu prawa głosu podczas debaty o Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Parlament Europejski odmówił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wystąpienia podczas dzisiejszej debaty nt. Białorusi – miał przekazać korespondent RMF w Brukseli Katarzynie Szymańskiej – Borginon rzecznik PE.

Jeszcze dziś rano PAP informował o udziale Premiera Mateusza Morawieckiego w debacie na temat Białorusi w Parlamencie Europejskim.

Tymczasem rzecznik PE przekazał korespondent RMF w Brukseli Katarzynie Szymańskiej – Borginon, że “odmówiono polskiemu premierowi wystąpienia ze wzglądu to, że “w tego rodzaju debacie wszystkie kraje są już reprezentowane przez półroczną prezydencję Rady UE”.

Inna wersja przekazana RMF przez anonimowe źródło mówi, że “posłowie mieli już okazję na ostatniej sesji plenarnej w Strasburgu do wymiany poglądów z premierem Morawieckim, uważamy, że są teraz dobrze poinformowani o wszystkich aspektach obecnego kryzysu i mogą prowadzić odpowiednią debatę parlamentarną”. Chodzi o debatę na temat praworządności, podczas której Mateusz Morawiecki był atakowany.

Nieoficjalnie jednak źródła RMF przyznaję, że “już przed debatą październikową pojawiły się niechętne głosy eurodeputowanych w sprawie wykorzystywania mównicy PE do przekazu obliczonego wyłącznie na własny elektorat”

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!