Wiadomości

Papież przeciwko próbom zeświecczania Bożego Narodzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obchodzenie Bożego Narodzenia to przyjęcie na ziemi niespodzianek Nieba – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański Papież wskazał, że machina reklamowa zaprasza, by w Boże Narodzenie obdarować siebie coraz nowymi prezentami. Zwrócił przy tym uwagę że takie święta nie podobają się Bogu. Aby odkryć Jego gusta – jak mówił Ojciec Święty – należy spojrzeć na pierwsze Boże Narodzenie.

Papież zauważył, że było ono pełne niespodzianek, z których największą jest fakt, że Najwyższy to małe dziecko.

– Obchodzić Boże Narodzenie, to czynić tak, jak Jezus, który przyszedł dla nas potrzebujących, to zstąpić ku tym, którzy nas potrzebują. To czynić tak, jak Maryja: zaufać, posłuszni Bogu, nawet nie rozumiejąc tego, co On uczyni. To uczynić jak Józef: powstać, aby wypełnić to, czego chce Bóg, nawet jeśli nie jest to zgodne z naszymi planami – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty zaznaczył, że jeśli Święta Bożego Narodzenia pozostają jedynie miłym świętem tradycyjnym, gdzie w centrum będziemy my sami, a nie On, to będzie zmarnowana okazja.

W tym kontekście Papież wezwał, by nie zeświecczać Bożego Narodzenia.

Zwracając się do polskich pielgrzymów, Papież przypomniał, że obchodzimy dziś wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Zapewnił też, że zawierzył Jej polskie rodziny, w tym szczególnie te, które oczekują potomstwa.

– Drodzy bracia i siostry! Życzę wam szczęśliwego Bożego Narodzenia. Pełnego pokoju, miłości i pogody ducha, jakie przynosi Pan zrodzony między nami. Przeżywanie tajemnicy Wcielonego Słowa niech wam pomoże przyjmować niespodzianki i wyzwania, przez które Jezus wzywa nas, byśmy wyszli z zagród naszej wygody, aby być z Nim i z tymi, których On kocha. Niech Bóg wam błogosławi – powiedział Papież.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!