Polska Wiadomości Wiara

Papież Franciszek zachęcił Polaków do zawierzenia siebie wstawiennictwu świętego Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal telewizjarepublika.pl papież Franciszek podczas kolejnej audiencji generalnej bez udziału wiernych zachęcił Polaków do zawierzenia siebie wstawiennictwu świętego Jana Pawła II w obecnych czasach zagrożenia. Przypomniał o przypadającej w czwartek 15. rocznicy jego śmierci.
Zwracając się w środę do Polaków za pośrednictwem watykańskich mediów Franciszek powiedział: “Bracia i siostry, współczesny człowiek dostrzega znaki śmierci, które na horyzoncie cywilizacji stały się bardziej obecne. Coraz bardziej żyje w lęku, zagrożony w samym rdzeniu swojej egzystencji”.

“Gdy będzie wam trudno, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi: wiedzcie, że nie jesteście sami. On wam towarzyszy i nigdy nie zawodzi” – dodał papież.

“W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu świętego Jana Pawła II, w przededniu 15. rocznicy jego śmierci” – podkreślił Franciszek.

Podobnie jak poprzednie audiencje generalne w czasach pandemii, także ta odbyła się w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!