Wiadomości

Papież do Polaków: Niech wspiera was i prowadzi Maryja Królowa Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie życzył Polakom, by wspierała ich i prowadziła Matka Boża. Tak nawiązał do obchodzonej 3 maja przez polski Kościół uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Witając się z pielgrzymami z Polski obecnymi na placu świętego Piotra, papież zauważył, że jest ich bardzo wielu, i ich pozdrowił.

Następnie powiedział: „Liturgiczne wspomnienie świętego Józefa rzemieślnika wprowadza nas w maryjny miesiąc maj. Podczas tradycyjnych nabożeństw majowych zwierzajcie Matce Bożej sprawy osobiste, rodzinne, waszych bliskich”.

– Módlcie się za Kościół, Ojczyznę, o pokój w świecie. Niech Maryja, Królowa Polski, której uroczystość przypada pojutrze, wspiera was i prowadzi – dodał Franciszek.

Papież powiedział, że szczególnie w chwilach trudnych prób i pokus należy pamiętać o Bogu, który nas nigdy nie opuszcza. Papież kontynuował serię katechez poświęconych modlitwie „Ojcze Nasz”.

Środowe rozważania poświęcił słowom, które, jak się wyraził, nie najlepiej przetłumaczono na „Nie wódź nas na pokuszenie”. Franciszek po raz kolejny zwrócił uwagę, że to nie Bóg zastawia na nas pułapki, a szatan. Podkreślił, że w trudnych chwilach Bóg czuwa przy nas i nas umacnia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!