Europa Islam Wiadomości

Państwo Islamskie grozi atakami podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Plakat z Leo Messim i Cristiano Ronaldo pozbawionymi głów to nowe ostrzeżenie terrorystów. Na swoich propagandowych kanałach wskazali, co może być celem kolejnych zamachów.

Terroryści ISIS grożą, że uderzą podczas piłkarskich Mistrzostw Świata. Organizacja SITE, monitorująca zachowanie terrorystów w sieci, znalazła nowe plakaty rozsyłane pomiędzy fanatykami Państwa Islamskiego. “Zwycięstwo będzie nasze” i “Stadiony spłyną krwią” to tylko niektóre z gróźb z przechwyconych materiałów.

Większość z przechwyconych materiałów była rozsyłana za pośrednictwem aplikacji Telegram. To głównie plakaty, na których widać dżihadystów w bojowych strojach i stadiony piłkarskie w tle. Na jednym z nich pojawili się także piłkarze Cristiano Ronaldo i Leo Messi, którym bojownicy Państwa Islamskiego obcinają głowy. To najprawdopodobniej Stadion Łużniki w Moskwie.

Choć groźby to oczywista propaganda ISIS, rosyjskie służby zapowiedziały, że mistrzostwa przebiegną pod znakiem bezpieczeństwa.Wszystkie rosyjskie słuzby będą postawione na ten czas w stan najwyższej gotowości. Jedną z decyzji, które mają pomóc w zagwarantowaniu kibicom bezpieczeństwa, było wprowadzenie na czas mundialu zakazu wjazdu ciężarówek do maist.

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!