Wiadomości

Państwa południa Europy czekają poważne problemy gospodarcze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwa południa Europy będą w 2020 r. najbardziej poszkodowanie na Starym Kontynencie pod względem liczby utraconych turystów z zagranicy – wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjską spółkę konsultingową Oxford Economics analizującą wpływ epidemii na sektor.

Pod względem spodziewanego procentowego spadku liczby turystów przewodzą Włochy, gdzie dotrze o 49 proc. mniej urlopowiczów niż w zeszłym roku, a także Hiszpania, gdzie turystów ma być o 42 proc mniej. Według autorów badania przybędzie tam odpowiednio o 31 mln i 34 mln mniej wczasowiczów.

Badanie dowodzi, że do Francji dotrze o 40 proc. mniej osób niż w 2019 r. Oznacza to spadek łącznej grupy turystów o 38 mln. Podobny odsetek, 40 proc., zanotowany zostanie w Portugalii, do której przybędzie o 7 mln mniej urlopowiczów niż w 2019 r.

We wtorek rząd Hiszpanii ogłosił, że od 15 maja osoby przybywające do tego kraju będą zobowiązane do odbycia obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Na podstawie nowej regulacji osoby te będą mogły wychodzić poza miejsce zamieszkania jedynie w pilnych sprawach, do lekarza i na zakupy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!