Wiadomości

Owsiak żąda przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego za orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jerzy Owsiak, szef WOŚP, kolejny raz atakuje rządzących. Zaledwie kilka dni temu kategorycznie zabronił lubelskiemu szpitalowi przekazania łóżek dla chorych na koronawirusa do innej placówki. Teraz oświadczył na Facebooku, że wicepremier Jarosław Kaczyński powinien przeprosić za orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji i wycofać się z polityki.

Jerzy Owsiak wystosował na Facebooku apel. Co ciekawe, szef WOŚP nie zwraca się do sędziów Trybunału Konstytucyjnego, tylko do… szefa Prawa i Sprawiedliwości. Domaga się przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego i jego wycofania się z polityki.

„Do Jarosława Kaczyńskiego. Czy uważa Pan, że tysiące policjantów rozwiąże problem, który Pan stworzył w Polsce? Czy uważa Pan, że potraktowanie gazem łzawiącym głównie kobiet, które demonstrowały przed Pana domem, jest skuteczną na to odpowiedzią? Że tylko siłowa i coraz bardziej bezwzględna akcja policji da Panu poczucie, że problemu nie ma? Historia Polski jest naszpikowana podobnymi zdarzeniami i zawsze jest to kwestia czasu – takie działania kończą się klęską. Proszę o powstrzymanie tej eskalacji zła i nienawiści z pańskiej strony! Proszę ustąpić i wycofać się z polityki – przeprosić Polki i Polaków i zrobić wszystko, aby zakopać ten topór wojenny!” — oświadczył Owsiak.

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/3404120266333608

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!