Wiadomości

Owsiak jedzie na granicę, by wesprzeć nielegalnych migrantów i przemytników ludzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uruchamia punkt „pomocy humanitarnej” tuż przy granicy z Białorusią. Jerzy Owsiak zapowiedział, że jego fundacja we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich zamierza pomagać imigrantom nielegalnie przekraczającym polsko-białoruską granicę.

Punkt WOŚP ma powstać w Michałowie w powiecie białostockim na Podlasiu, kilka kilometrów od granicy z Białorusią.

Niedawno w internetowym wpisie Jerzy Owsiak w jednym szeregu stawia polskie i białoruskie służby, choć w rzeczywistości z tymi drugimi ewidentnie gra w jednej orkiestrze, plując przy tym jadem na Polskę i oskarżając także nasz kraj o „nieludzkie traktowanie” cudzoziemców.

„Skazani są na tułaczkę, strach, a na końcu walkę o przetrwanie i życie. Coraz częściej przegrywają w osamotnieniu i odcięciu od jakiejkolwiek pomocy. Dziękuję wszystkim dobrym ludziom, odważnym wolontariuszom, którzy z całych sił próbują pomóc uchodźcom i oświadczamy, że Fundacja WOŚP już udzieliła wsparcia grupom pomagającym migrantom i nadal będzie to czynić” – stwierdził.

Owsiak w ramach powstającego punktu, który ma rozpocząć działania w poniedziałek, współpracuje z zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich dr Hanną Machińską, która monitoruje sytuację na pograniczu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!