Wiadomości

Owsiak chce sobie odpuścić festiwal Pol’and’Rock

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jerzy Owsiak podziękował w mediach społecznościowych uczestnikom ostatniego Festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzyniu nad Odrą. Chwaląc imprezę, podzielił się z internautami nowym pomysłem: „myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto”. Według „Gazety Lubuskiej”, kostrzyński magistrat jest zaskoczony.

„W tym roku wypracowaliśmy sobie świetny system wzajemnych działań z Miastem Kostrzyn nad Odrą. Uczestniczyliśmy w ciągu całego roku w wielu spotkaniach w Urzędzie Miasta, aby koordynować różne sprawy związane z Festiwalem. Miasto w tę współpracę weszło bardzo chętnie, po raz pierwszy zrobiliśmy nawet szkolenia w Szadowie Młyn dla pracowników Urzędu. I myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto – napisał na Facebooku prezes fundacji WOŚP.

– Nic o tym nie wiemy, te słowa nas kompletnie zaskoczyły – cytuje „Gazeta Lubuska” urzędnika kostrzyńskiego magistratu.

„Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy i jestem przekonany, że bardzo wielu ludzi, którzy do tej pory współpracowali z nami przy organizacji Woodstock, a teraz Pol’and’Rock, będzie współpracowało razem z miastem przy organizacji kolejnego Festiwalu” – kontynuuje myśl Owsiak.

Jerzy Owsiak pisze też o nowych planach i wspomina spór ze strażą pożarną o chłodzenie wodą uczestników imprezy: „Nas podkręca to, aby znowu od początku ruszyć z czymś nowym. (…) Tak dużo osób z nami współpracuje przy Festiwalu, że każdy z nich może swoje siły i umiejętności oddać teraz nowym gospodarzom. Mało tego, być może skończyłyby się te lekkie napięcia z wojewodą, czy służbami profesjonalnymi jak straż czy policja, bo byłoby to uzgadniane i ustalane lokalnie, wśród ludzi, którzy nie tylko ten jeden raz, ale cały rok współpracują ze sobą.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!