Felietony

Oto prawdziwi naziści z Górnego Śląska – co na to prezydent Krupa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie doszło w Katowicach do zablokowania Marszu Powstańców Śląskich przez grupkę agresywnych bojówkarzy, a prezydent Katowic, Marcin Krupa, zamiast zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom legalnego marszu zdecydował o jego rozwiązaniu, po czym został on spacyfikowany przez policję.

W proteście przeciwko takim działaniom, organizatorzy Marszu Powstańców Śląskich postanowili w najbliższą niedzielę przeprowadzić pikietę pod budynkiem Urzędu Miasta i zgodnie z obowiązującymi procedurami dokonali stosownego zgłoszenia.

I oto okazuje się, że prezydent Krupa w głębokim poważaniu ma zagwarantowaną konstytucyjnie wolność zgromadzeń, a przy okazji naubliżał w nie licujący z godnością sprawowanego przez siebie urzędu sposób organizatorów zapowiadanej pikiety.

Działania prezydenta Krupy spotkały się z entuzjastyczną reakcją osób, które nie mogą przeboleć, że Górny Śląsk stał się częścią Polski, a Ślązaków, którzy odwołują się do dziedzictwa Powstań Śląskich i którzy utożsamiają się z polskością, najchętniej by deportowali, a przynajmniej pozbawili praw obywatelskich.

Zresztą popatrzmy:

Tomasz Pustelnik: Niby dlaczego, obca nam kulturowo , ksenoboficzna młodzież ma u nas manifestować. Niech manifestują u siebie w Polsce. To że Śtalin dał wam Śląsk nie oznacza, że możecie waszym nacjonalizmem prowokować do woli

Tomasz Pustelnik: Żydzi też uznają Palestynę za swoje terytorium, podobnie jak wy Śląsk.

Tomasz Pustelnik: Tzw powstańcy to zielone ludziki , głownie bandy POW,które wkroczyły na Śląsk, a więc element nam obcy. Przypominam , ze Polska przegrała z kretesem plebiscyt. , zresztą tak naprawdę większość Ślazaków wówczas opowiadała się zaniepodległościom, ale ani Niemcy , ani Polacy na to nie pozwolili.Jaki element uzupełniający, Śląsk nigdy nie był polski. Oczywiście Stalin dał wam Śląsk w podarunku a Bierut zlikfidował autonomie . Oddanie hołdu zielonym ludzikom z Polski to plucie w twarz Ślazakom.. Z najboatszego regionu w Europie zrobiliście ruinę . Miał rację Lloyd George na konferencji w Wersalu mówiąc , ze dać Polsce Śląsk to tak jak dać małpie zegarek.Po latach widać , ze małpa zegarek zepsuła.

Wszelki komentarz jest tu zbędny… Ale przypomnijmy, że gdy w pierwszych dniach września 1939 roku oddziały niemieckie wkraczały do górnośląskich miast, miasteczek i wsi, czekały już przygotowane listy proskrypcyjne zawierające dane osób przeznaczonych do aresztowania. W szczególności wykazy te obejmowały byłych Powstańców Śląskich, dla których Niemcy nie mieli litości. Przygotowali je ich niemieccy sąsiedzi, przy czym retoryka, jakiej ówcześnie używali niemieccy naziści, do dziś – jak widać – ma się dobrze.

Dodajmy, że prezydent Krupa zamierza w zbliżających się wyborach ubiegać się o reelekcję z poparciem… Prawa i Sprawiedliwości.

A na koniec spójrzmy jeszcze na to, w jaki sposób działaczka śląskiej antify potraktowała polską flagę:

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!