Wiadomości

Oświadczenie żołnierza AK, który pozwał niemiecką telewizję ZDF

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Dopóki żyjemy, będziemy walczyć o dobre imię Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego” – napisał w liście do redakcji portalu tvp.info kpt. Zbigniew Radłowski ps. „Ohm”, który pozwał niemiecką telewizje ZDF za serial „Nasze matki, nasi ojcowie”, stawiający w złym świetle Armię Krajową.

Żołnierz AK i więzień Auschwitz pozwał niemiecką telewizję publiczną ZDF oraz producenta filmowego UFA Fiction. Kpt. Zbigniew Radłowski oskarżył ich o naruszenie prawa do tożsamości, godności i dumy narodowej oraz prawa do wolności od mowy nienawiści.

To efekt emisji serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”. Gdyby niemiecka telewizja ostatecznie przegrała proces, musiałaby przepraszać za swoją produkcję w kilkudziesięciu telewizjach na całym świecie, gdzie serial został sprzedany.

„Jesteśmy to winni naszym poległym kolegom i przyjaciołom, a także naszym nieżyjącym już członkom rodzin, którzy narażali życie ratując Żydów tak jak moja ciotka Sylwia Rzeczycka” – pisze kpt. Radłowski. Wyraża również nadzieję, że tę rolę przejmą w przyszłości „nasze córki i nasi synowie, nasze wnuki i wszyscy ci młodzi Polacy, którzy mają na sercu dobre imię Polski” – czytamy w oświadczeniu przekazanym redakcji tvp.info.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!