Polska Wiadomości

Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej – Katowice w związku z kłamliwą retoryką partii Razem – Śląsk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

26.02.2017 r. już po raz drugi w Katowicach odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, którego inicjatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja. Celem wydarzenia jest propagowanie pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego określanych mianem Żołnierzy Wyklętych. Lokalnym organizatorem Biegu jest Fundacja Aktywni oraz Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska – koło Katowice.

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o prowadzeniu fałszywej narracji w sprawie naszego Stowarzyszenia. Inicjatorem oszczerstw pojawiających się w mediach społecznościowych oraz portalach prasowych są przedstawiciele partii politycznej Razem.

Partia w swym oświadczeniu oraz grafice zamieszczonych na portalu społecznościowym stosuje jawną manipulację określając Bieg Tropem Wilczym jako imprezę neofaszystowską.

Młodzież Wszechpolska jest organizacją o podłożu społeczno – wychowawczym, której celem jest wychowywanie działaczy w duchu katolickim i narodowym. Nasza aktywność lokalna oparta jest głównie na działalności charytatywnej – zbiórki darów dla osób potrzebujących oraz formacyjnej poprzez propagowanie patriotyzmu w różnej formie (aktywność sportowa, marsze, uroczystości). Relacje ze wszystkich działań lokalnej struktury Młodzieży Wszechpolskiej dostępne są m.in.: na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz profilu koła w mediach społecznościowych.

W związku z fałszywą retoryką partii Razem, która niejednokrotnie w swych wypowiedziach stosuje manipulacje na wzór PRL-owskich, oświadczamy:

Młodzież Wszechpolska nie jest organizacją polityczną, a Bieg Tropem Wilczym nie ma podłoża politycznego. Celem wydarzenia jest propagowanie pamięci i postaw polskich żołnierzy, którzy za swój patriotyzm i miłość do Ojczyzny byli katowani i mordowani przez przedstawicieli komunistycznego aparatu władzy.

Nie pozwolimy, aby nasze legalnie działające Stowarzyszenie o profilu non-profit było szkalowane przez partię, której współzałożyciel nie kryje swych sympatii do postaci Karola Marksa oraz był fotografowany na tle flagi z sierpem i młotem.

Wśród działaczy przedwojennej Młodzieży Wszechpolskiej znajdujemy sylwetki Bohaterów walczących przeciwko Niemcom i Sowietom na frontach całego świata oraz tych, którzy oddawali swe życie za współwięźniów w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Przez wzgląd na szacunek do wszystkich bohaterów wywodzących się z idei narodowej, poległych w starciach o Wolną Polskę apelujemy o zaprzestanie szerzenia kłamstw na temat Stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska oraz Żołnierzy Wyklętych, wycofanie oświadczeń z portali społecznościowych oraz przesłanie sprostowań do mediów wraz z przeprosinami. W przeciwnym razie sprawa zniesławienia znajdzie swą kontynuacje na drodze prawnej.

Jednocześnie dziękujemy przedstawicielom Urzędu Miasta Katowice za racjonalne podejście w sprawie organizacji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zarząd Młodzieży Wszechpolskiej – Koło Katowice

/dzienniknarodowy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!